PO RIMTOS KOVOS NUSILEISTA LATVIJOS KLUBUI

Trečiadienį antrąsias kontrolines rungtynes šiemet sužaidė FK „Panevėžys“. Mūsų miesto futbolininkai Latvijos sostinėje susitiko su vietos RFŠ ekipa ir po atkaklios kovos jai nusileido rezultatu 0:2 (0:0).

RFS – futbolo klubas iš Rygos (jo pilnas pavadinimas Rygos futbolo mokykla). Iki 2008 metų sausio mėnesio klubas vadintas FK „Daugava-90“. Klubas įkurtas 2005 m. gegužės mėnesį, šiuo metu dalyvauja Latvijos „Virslygos“ čempionate.

2005 metais žinomas treneris Vladimiras Beliajevas ir futbolo agentas Andrejus Bacharevas nutarė atgaivinti Rygos „Daugavos“ klubą. 2005 m. įkūrė klubą. 2009 metais klubas žaidė „Virslygoje“, bet liko paskutiniai ir iškrito į pirmąją lygą. Nuo 2010 metų net šešis sezonus žaidė 1-oje šalies lygoje. 2015 m. užėmė trečią vietą 1-oje lygoje, tačiau dėl komandų pašalinimo iš čempionato jiems atsirado galimybė dalyvauti „Virslygos“ čempionate. 2016 metais RFS dalyvavo Latvijos „Virslygos“ čempionate ir užėmė šeštąją vietą.

Pernai RFS ekipa turėjo puikias galimybes tapti Latvijos vicečempione ir debiutuoti Europos lygos varžybose.

Jeigu rygiečiai paskutiniajame šalies piemenybių ture būtų išvykoje įveikę „Jelgavos“ futbolininkus, jie būtų pasidabinę sidabro medaliais. Tačiau RFS pralaimėjo 0:1 ir liko tik penktoje vietoje.

Po praėjusio sezono komanda atsisveikino su treneriu Andrejumi Kalininu, prie klubo vairo stojo Valdas Dambrauskas. Šis 40-metis futbolo specialistas paskutinius sezonus vadovavo Vilniaus „Žalgiriui“, o dar anksčiau treniravo ir Panevėžio „Ekraną‘. Išlaikę komandos branduolį ir dar pasistiprinę keliais futbolininkai RFS vadovai neslepia savo ambicijų šiemet kovoti dėl Latvijos čempionato aukso medalių.

Jau šiemet per draugiškus susitikimus RFS ekipa įveikė abi pajėgiausias praėjusio sezono Lietuvos komandas. Trenerio V. Dambrausko auklėtiniai 4:3 nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ bei 2:1 – Vilniaus „Žalgirį“.

Pirmajame kėlinyje vyko visiškai lygus žaidimas, o progų pasižymėti abi ekipos turėjo nedaug.  P. Janušauskas ir R. Lazdinauskas turėjo progas pasižymėti, bet jomis nepasinaudojo. Aikštės šeimininkai besibaigiant pirmajam kėliniui turėjo gerą progą, bet maždaug iš 5 metrų nepataikė į vartų plotą.

Suklydus vidurio gynėjams, 53-iąj rungtynių minutę šeimininkai pelnė pirmąjį mačo įvartį. Netrukus R. Pedro buvo iššokęs vienas prieš vieną su RFS vartininku, bet jo įveikti neįstengė. 83-ią mačo minutę po rikošeto kamuolys įskriejo į FK „Panevėžys“ vartus ir šeimininkai šventė pergalę rezultatu 2:0.

Pirmąjį kėlinį FK „Panevėžys“ žaidė tokios sudėties: V. Buga (peržiūra), M. Dūda, A. Gusevas (peržiūra), I.Tsivilka, S.Te Vrede (peržiūra), T. Kiesse (peržiūra), Ž. Banys, R. Lazdinauskas, P. Janušauskas, R. Pedro (peržiūra), B. Panzo (peržiūra).

Po pertraukos panevėžiečiai rungtyniavo tokios sudėties: M. Suvaizdis,  A. Belevšis (peržiūra), A. Gusevas, R. Songas, I. Pūžė, J. Dimitrofas (peržiūra), T. Kiesse, A. Borodinas, M. Butkus,  R. Pedro, T. Markevičius.

FK „Panevėžys“ vyriausiasis treneris Aleksandras Kurtijanas teigė, kad jo auklėtiniai šiame mače atrodė jau geriau nei rungtynėse su Suvalkų „Wigry“.

„Atrodėme labiau organizuota komanda, futbolininkai rungtyniavo tiksliau. Žengiame mažais žingsneliais į priekį, bet dar yra kur tobulėti. Šį sykį varžovas buvo labai stiprus, todėl rezultatas nėra blogas. Jau šį savaitgalį žaisime su latvių komanda, kuri rungtyniauja, kaip ir mes, antroje pagal pajėgumą savo šalies lygoje. Kadangi komandų potencialas turėtų būti panašaus lygio, tai po šių rungtynių galėsime tiksliau pasakyti, ką mes šiuo metu realiai sugebame“, – FK „Panevėžys“ svetainei sakė A. Kurtijanas.

Po susitikimo RFS atstovas spaudai Andrejus Denisovas negailėjo pagyrų „Panevėžio“ komandai. „Kontrolinėse rungtynėse mūsų komanda jau įveikė Marijampolės „Sūduvą“ ir Vilniaus „Žalgirį“. Tie susitikimai klostėsi nė kiek ne lengviau nei su jūsų komanda. Pirmajame kėlinyje FK „Panevėžys“ futbolininkai žaidė tiesiog puikiai, iš arti pasitikdavo mūsų žaidėjus ir juos labai aktyviai dengdavo. Po pertraukos jau RFS perėmė iniciatyvą, bet pergalė tikrai nebuvo lengva. Kai kurie mūsų futbolininkai po rungtynių niekaip negalėjo patikėti, kad FK „Panevėžys“ rungtyniauja ne stipriausioje, bet tik antroje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje“, – komplimentus mūsų miesto ekipai žarstė A. Denisovas.